" Dni otwarte " w ZSP w Drobinie

Decyzja związana z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej jest jednym z pierwszych ważnych wyborów młodego człowieka. To miejsce i czas, w którym uczeń przygotowuje się do dalszego kształcenia oraz wykonywanego w przyszłości zawodu. 
Prezentacja, pokazy w salach, lekcje prowadzone z użyciem tabletów – to tylko część atrakcji, które czekały na uczniów trzecich klas gimnazjów w Drobinie i Łęgu Probostwie podczas „Dnia Otwartego” w ZSP w Drobinie. Tego dnia społeczność uczniowska zachęcała swoje młodsze koleżanki i kolegów do związania swoich najbliższych edukacyjnych planów właśnie z tą szkołą. 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie jest pierwszą publiczną placówką ponadgimnazjalną w Polsce, w której funkcjonuje projekt eTornister. Każdy uczeń zamiast dźwigać plecak pełen ciężkich podręczników wyposażony jest w nowoczesne, mobilne urządzenie, w którym mieści się pełen zestaw niezbędnych podręczników, również do kształcenia w zakresie przedmiotów zawodowych. 
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie od 1 września zostanie uruchomiona możliwość kształcenia w liceum, sześciu kierunkach w technikum, a także ośmiu kierunkach w branżowej szkole I stopnia. Zarówno w technikum, jak i w branżowej szkole I stopnia, kształcenie zawodowe będzie odbywać się w miejscowych przedsiębiorstwach. Wszelkich informacji na temat rekrutacji udziela dyrektor Zespołu Szkół w Drobinie, ul. Szkolna 3, tel. 24/ 26 01 851, 
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Dodatkowe informacje