Dzień Strażaka

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

W dniu 4 maja obchodzimy „Dzień Strażaka”, święto tych, którzy na co dzień pełnią niebezpieczną służbę, niosąc pomoc drugiemu człowiekowi. Uroczystości w Drobinie połączono z obchodami Święta Konstytucji 3 maja, a w intencji strażaków odprawiono mszę świętą w kościele p.w. św. Stanisława B.M. w Drobinie.

 Z okazji Święta Strażaka, wszystkim Druhnom i Druhom, pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za wykazywanie zdecydowanej postawy i bezinteresownej pomocy w trudnych zadaniach ratujących życie, zdrowie i mienie mieszkańców naszej gminy, często czyniąc to z narażeniem zdrowia. Dziękujemy również za kultywowanie jakże pięknych tradycji OSP i wychowywanie młodzieży.

W dniu Waszego święta życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz samych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Niech zasłużone poczucie spełnienia i satysfakcja towarzyszą Wam każdego dnia, a Wasze święto przypomina nam wszystkim o wielkim zaufaniu i uznaniu jakim cieszycie się w społeczeństwie. Szczególne wyrazy uznania kierujemy również do rodzin Druhen i Druhów za wyjątkową cierpliwość, wyrozumiałość, którą obdarzają Was w służbie dla drugiego człowieka.

Niech Święty Florian, patron wszystkich strażaków czuwa nad Wami podczas wypełniania strażackich powinności.

 

Fot. Orkiestra OSP w Drobinie 

 

 

Dodatkowe informacje