Złote Gody czyli 50 rocznica zawarcia związku małżeńskiego

50 rocznica zawarcia związku małżeńskiego, czyli Złote Gody to wyjątkowa okazja do celebrowania, ale także stawiania jubilatów jako wzór do naśladowania. Jest to święto nie tylko zgodnych małżonków, ale także ich rodziny i przyjaciół. Para, która wspólnie przeżyła pół wieku, niezmiennie od 50 lat dzieli się radościami i stawia czoła codziennym trudnościom.

W dniu 22 kwietnia 2017 r. odbyła się uroczystość wręczenia małżonkom z terenu Miasta i Gminy Drobin medali za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Podczas obchodów w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Drobinie Andrzej Samoraj, wraz z zastępcą Kierownika USC Izabelą Jankowską, wręczył jubilatom medale nadane przez Prezydenta RP. Złote Gody w tym roku obchodziło 16 par małżeńskich. Niestety ze względu na sytuacje losowe i stan zdrowia, część małżonków nie mogła odebrać odznaczeń osobiście. Medale zostały wręczone podczas indywidualnych wizyt w domu.

 Po części oficjalnej oraz gromkim odśpiewaniu sto lat wszyscy goście zasiedli do wspólnego  poczęstunku, w czasie którego  swoje umiejętności wokalne zaprezentowały uczennice Zespołu Szkół w Drobinie przygotowane przez nauczyciela muzyki - Pawła Sosińskiego.

Z okazji przeżytych w małżeństwie 50 lat życzymy wszystkim świętującym parom dobrego zdrowia i radości, spełnienia marzeń, a także wielu kolejnych wspólnych lat. 

 

Jubileusz w tym roku obchodzili:

1.      Krystyna i Józef Krajewski

2.      Hanna i Ryszard Wilamowscy

3.      Krystyna i Jerzy Hutkowscy

4.      Stanisława i Jan Wiśniewscy

5.      Alina i Jerzy Pydyn

6.      Halina i Lucjan Bidas

7.      Maria i Ireneusz Borowscy

8.      Jadwiga i Henryk Zielech

9.      Hanna i Władysław Zajączkowscy

10.   Henryka i Ryszard Grzelak

11.   Teresa i Bolesław Lemanowicz

12.   Krystyna i Władysław Naporowscy

13.   Anna i Tadeusz Guzowscy

14.   Barbara i Władysław Rogalscy

15.   Jadwiga i Tadeusz Bartkowscy

16.   Cecylia i Sławek Ptaszyńscy 

 

 

Dodatkowe informacje