Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

  Tegoroczny, 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Od samego rana wolontariusze w całym kraju - oraz poza jego granicami – rozdawali czerwone serduszka i zbierali pieniądze do kolorowych puszek. 
WOŚP w Drobinie również miał swój jubileusz - zagrał po raz 15. W niedzielny poranek na ulicach miasta można było spotkać kwestujących wyposażonych w orkiestrowe identyfikatory oraz szlachetne serca - drobiński sztab liczył 93 wolontariuszy. Po południu w hali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie odbył się koncert finałowy. Wydarzenie otworzyła Marta Kinalska - Szefowa Sztabu WOŚP, towarzyszyli jej: Andrzej Samoraj - Burmistrz Miasta i Gminy Drobin, Bogdan Banaszczak - Dyrektor Zespołu Szkół w Drobinie, Lech Dąbrowski - Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego. Jak co roku, obecny był z nami również Piotr Zgorzelski - Poseł na Sejm RP. Na wszystkich, którzy chcieli wesprzeć tegoroczną akcję czekały różne atrakcje m.in.: punkt przedszkolny, kramik, malowanie twarzy, cukiernia, loteria, wystawa motocykli, animacje manualne, pierwsza pomoc, punkt kosmetyczny oraz kawiarenka. Stoiska zostały przygotowane przez: Zespół Szkół w Drobinie, Zespół Szkół w Łęgu Probostwie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Radę Rodziców w Drobinie, NZOS „Asmed” w Drobinie, Publiczną Szkołę Policealną STO w Raciążu oraz kuszników. Nie zabrakło smakołyków w kącikach kulinarnych, które zapewniły: Dzienny Dom Senior-WIGOR; Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 7 w Drobinie oraz Stowarzyszenie Odnowy Wsi Niemczewo. Oprawę muzyczną Finału zapewnili: Orkiestra Dęta OSP w Drobinie, pod batutą druha Jana Zielecha oraz gwiazdy sceny muzycznej: Łukasz Marcinkowski - DJ Święty, Slavers oraz The Brothers Group. Ważnym punktem Finału była kolejna już drobińska aukcja, którą poprowadzili: Jarosław Pietrzak i Ryszard Dylewski. Tradycyjnie, o godzinie 20. rozbłysło Światełko do Nieba. Pokaz fajerwerków zrealizowali strażacy z OSP w Drobinie. Do chwili obecnej udało się zebrać 19 680 złotych, a liczenie wciąż trwa!
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom naszego lokalnego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, darczyńcom, sponsorom, artystom występującym podczas tegorocznego Finału.
Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców Miasta i Gminy Drobin - dziękujemy za wsparcie orkiestry swoja obecnością, za każdy grosz wrzucony do puszki, wielkie serce i chęć niesienia pomocy innym.

Dodatkowe informacje