Dzień Ziemi 2016

W dniu 28 kwietnia 2016 roku świętowaliśmy Gminny Dzień Ziemi Drobin’2016. Gospodarzem tegorocznych obchodów była Szkoła Podstawowa w Cieszewie. Po przywitaniu gości przez Burmistrza Miasta i Gminy Drobin – Pana Andrzeja Samoraj oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Cieszewie – Panią Danutę Bielską wzajemnie powitały się dzieci z poszczególnych placówek. Dość nietypowo, bo okrzykami – rymowankami nawołującymi do poszanowania przyrody.

Na rozpoczęcie zabawy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cieszewie wykonały  maypole dance – wielowiekowy taniec oddający cześć siłom natury, jej tajemnicom i wszelkim dobrodziejstwom, jakie ze sobą niesie.

Następnie dzieci i ich opiekunowie uczestniczyli w zajęciach i zabawach, takimi jak: malowanie farbami, rysowanie kredą, wykonywanie transparentów, które każda placówka prezentowała podczas korowodu, wiodącego ze Szkoły Podstawowej w Cieszewie do RZAZ w Stanisławowie. Tam, na uczestników imprezy czekał ciepły poczęstunek.

Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki Gminnego Ekologicznego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Jak widzą dzieci segregacje śmieci” oraz konkursu wiedzy ekologicznej „Przyjaźni środowisku”. Laureatom konkursównzostały wręczone nagrody, których fundatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Drobin.

Dodatkowe informacje