KONFERENCJA NAUKOWA W ZSP

KONFERENCJA  NAUKOWA  W  ZESPOLE  SZKÓŁ  PONADGIMNAZJALNYCH  W  DROBINIE

                Dnia 17 marca br. w naszej szkole odbyła się konferencja naukowa poświęcona patronowi Liceum Ogólnokształcącego w Drobinie,  Wojciechowi Kryskiemu.  Została ona przygotowana przez uczniów klasy maturalnej:  Karolinę Krupińską, Monikę Berdańską, Darię Mikołajewską oraz Dariusza Żółtowskiego. Pomysłodawcami zaś byli Pani Julita Taflińska, polonistka naszego liceum, oraz ks. Zbigniew Olszewski, który czuwał nad całością przedsięwzięcia. W referatach wygłoszonych przez tegorocznych maturzystów poruszone zostały następujące kwestie: dzieje naszego miasta – Drobina, historia nagrobków Kryskich oraz biografia patrona szkoły. Całość dopełniły zacytowane podczas konferencji słowa ks. Bp. Piotra Libery, wypowiedziane w dniu 8 kwietnia 2014 r., podczas uroczystości nadania szkole imienia i przekazania sztandaru.

                Nasze zaproszenie na konferencję przyjęli: ks. Kan. Andrzej Kucharczyk, Pan Roman Żuk,  Kierownik Referatu Oświaty, pani Elżbieta Orłowska, p.o. dyrektora Zespołu Szkół w Drobinie oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami. Mieliśmy przyjemność gościć także uczennicę klasy szóstej, Weronikę Samoraj, która zachwyciła nas swoim niesamowitym talentem wokalnym.

                Konferencja była kontynuacją rozpoczętych w listopadzie 2015 r. obchodów Dni Patrona.

Dodatkowe informacje