24 Finał Wielkiej Orekiestry Świątecznej Pomocy

Temat główny tegorocznego, 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brzmiał „Mierzymy wysoko!”. Zbierano na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

W Drobinie WOŚP zagrał po raz 14. W niedzielę rano na ulicach miasta pojawili się wolontariusze z puszkami. Po południu spod budynku Zespołu Szkół w Drobinie wyruszył barwny korowód, który prowadzony przez wóz strażacki dotarł na drobiński rynek. Tam odpalono głośne salwy, następnie w towarzystwie Orkiestry Dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie korowód powrócił do szkoły. To właśnie tam były główne orkiestrowe atrakcje, m.in. karaoke, stoisko kusznicze, punkt przedszkolny i medyczny, kramik, malowanie twarzy, kawiarenka, nimi zoo, a także stoisko gastronomiczne prowadzone przez seniorów z drobińskiego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Następnie ze sceny szefowa drobińskiego sztabu, Marta Wiśniewska, w towarzystwie m.in.  burmistrza Miasta i Gminy Drobin pana Andrzeja Samoraja, dyrektora Zespołu Szkół w Drobinie pani Bożeny Woźniak oraz Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego pani Ewy Kowalak oficjalnie rozpoczęła wielkie granie. O muzyczną oprawę Finału postarali się między innymi: orkiestra dęta OSP w Drobinie oraz zespoły muzyczne: Rajder, Wexel, T.T.M. (To Tylko My) składający się z uczniów z Drobina i Nowej Góry. Oczywiście nie zabrakło również aukcji i Światełka do Nieba.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy łączy wszystkich ludzi dobrej woli na całym świecie. Ten piękny i radosny dzień niewątpliwie uczyniła nas lepszymi zarówno dla siebie jak i dla innych. Przeżyliśmy go najwspanialej i pokazaliśmy innym, że idea wolontariatu pomaga lepiej żyć.

W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej wyjątkowej imprezy – organizatorom, darczyńcom, sponsorom, wolontariuszom, gościom koncertu. Mieliśmy ogromne szczęście i zaszczyt współpracować ze wspaniałymi ludźmi – z tymi, którzy są z nami od lat i z tymi, którzy grali z nami [pierwszy i myślę nie ostatni raz.

Poza tym dziękujemy wszystkim mieszkańcom i gościom Drobina, którzy w tym dniu otwierali swoje serca i portfele, za każdy grosz wrzucony do puszki podczas kwesty, odwiedzin na wielko orkiestrowych stanowiskach i licytacji „darów serca”. Dziękujemy za to, że byliście i świętowaliście z nami.

Dzięki Wam wszystkim podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 18.455, 20 złotych.

POTWIERDZENIE ROZLICZENIA

Szef Sztabu WOŚP  w Drobinie

Marta Wiśniewska

Dodatkowe informacje