KOMUNIKAT TRANSPORT

KOMUNIKAT      

Gmina Drobin  sprzyja przewoźnikom drogowym, między innymi poprzez naliczanie niskich stawek podatku od środków transportowych. Dzięki stworzeniu korzystnych warunków dla biznesu, gmina liczy że w ten sposób nie tylko zatrzyma na swoim terenie już działające firmy transportowe, ale również przyciągnie do Drobina nowe.

Na sesji 26 listopada 2015 roku Rada Miejska w Drobinie podjęła uchwałę właśnie w sprawie podatku od środków transportowych. Uchwała ta wprowadza zdecydowane obniżenie  podatku. Samorządowcy postanowili zachęcić przedsiębiorców z branży transportowej do inwestowania w Drobinie - stąd decyzja o obniżeniu podatku od środków transportowych, do najniższego, przewidzianego prawem, poziomu.

Każdy kto ma swoje samochody ciężarowe, naczepy, autobusy, albo inne środki transportowe może płacić u nas najniższe podatki. To wielki zysk dla każdej firmy. Można zaoszczędzić ponad 1100 złotych na każdym aucie ciężarowym. Drobin leży na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych nr 60 i 10. Jest dobrze skomunikowana i posiada dobrą infrastrukturę, która może służyć jako centrum logistyczne i spedycyjne. Posiadamy też własne tereny inwestycyjne, które w łatwy sposób można przekształcić w bazy firmowe na potrzeby firm transportowych i logistycznych. Serdecznie zapraszamy do Drobina.

 

 

Dodatkowe informacje