Gminny Dzień Ziemi

                "EKOLOGIA" to hasło, które głośno rozbrzmiewało na ulicach Drobina, podczas gminnych obchodów Dnia Ziemi odbywających się w piątek 18 maja br. Uczniowie przedszkoli oraz szkół z terenu naszej gminy, jak co roku, rozpoczęli wydarzenie od przemarszu ulicami naszego miasta. Idąc alejkami, dzieci i młodzież głośno skandowały ekologiczne hasła, trzymając w rękach transparenty, tabliczki z hasłami ekologicznymi. Mieszkańcy Drobina na pewno zauważyli i usłyszeli tę wesołą gromadę.  Po zakończonym pochodzie wszyscy uczestnicy dotarli bezpiecznie do hali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych drobińskich policjantów, za co serdecznie dziękujemy. W hali MOKSiR odbyła się część artystyczna oraz ekologiczne gry i zabawy przygotowane przez uczniów i kadrę pedagogiczną Szkoły Podstawowej w Drobinie.
Podczas Dnia Ziemi rozstrzygnięto również GminnyKonkurs Plastyczny„Czy jesteś mały, czy jesteś duży – czyste powietrze Ci służy ”. Laureatami nagród ufundowanych przez Andrzeja Samoraja  - Burmistrza Miasta i Gminy Drobin zostali:

Kategoria 0

I miejsce – Kinga Seweryn – Miejsko-Gminne Przedszkole w Drobinie

II miejsce – Karol Tokarski – Miejsko-Gminne Przedszkole w Drobinie

III miejsce – Julia Marciniak – Gminne Przedszkole w Łęgu Probostwie

Kategoria I - III

I miejsce – Bartek Mysliński – Szkoła Podstawa w Rogotwórsku

II miejsce – Oliwia Kamińska – Szkoła Podstawowa w Ciszewie

III miejsce – Dominik Rokicki – Szkoła Podstawowa w Drobinie

Kategoria IV – VII

I miejsce – Weronika Michalska - Szkoła Podstawowa w Drobinie

II miejsce – Klaudia Mikołajewska - Szkoła Podstawowa w Drobinie

III miejsce – Adam Klimkiewicz - Szkoła Podstawowa w Łęgu probostwie

Kategoria Gimnazjum

I miejsce – Kamila Winkowska – Łęg Probostwo

II miejsce – Klaudia Józwiak - Łęg Probostwo

III miejsce – Natalia Mikołajewska - Drobin


                Celem Gminnego Dnia Ziemi było kształtowanie postaw proekologicznych u naszych młodych mieszkańców. 

Andrzej Samoraj - Burmistrz Miasta i Gminy Drobin składa serdeczne podziękowania dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom z naszych przedszkoli oraz szkół za aktywny udział w wydarzeniu, uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Drobinie za przygotowanie programu artystycznego,  policjantom z Posterunku Policji w Drobinie za zabezpieczenie trasy rajdu i dbanie o bezpieczeństwo uczestników przemarszu.

 

Dodatkowe informacje