Powiatowa Debata „Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga!”

W poniedziałek 26 lutego br. w Szkole Podstawowej w Drobinie zorganizowana została międzyszkolna, powiatowa debata młodzieżowa „Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga!”. Wzięli w niej udział samorządowcy, przedstawiciele policji i pogotowia ratunkowego oraz delegacje uczniów, pedagogów i dyrektorów ze szkół Powiatu Płockiego.

Celem spotkania było zwiększenie poziomu wiedzy wśród uczniów o zagrożeniach, jakie związane są z narkotykami i dopalaczami, jak również kształtowanie świadomości wśród młodzieży szkolnej na temat negatywnego wpływu środków odurzających na funkcjonowanie organizmu człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych.

Podczas debaty młodzież z Gimnazjum im. Cypriana Kamila Norwida w Bielsku wystąpiła w spektaklu o charakterze profilaktycznym na podstawie bajki "Jaś i Małgosia", zaś w ramach dobrych praktyk przedstawiono zajęcia mechatroniki zorganizowane w Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie. Jednak główna część spotkania to "głos" młodzieży, która podczas pracy w grupach przygotowała odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. ich poczucia bezpieczeństwa, pomocy jaka jest kierowana od instytucji oraz problemów w tej kwestii, a także działaniami profilaktycznymi podejmowanymi przez szkoły.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty Delegaturę w Płocku oraz Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu. Współorganizatorami debaty były:  Szkoła Podstawowa w Drobinie, Gimnazjum im. Cypriana Kamila Norwida w Bielsku oraz Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie.

 

 

Dodatkowe informacje