Świąteczne Spotkanie Wigilijne

Za nami Wigilia dla mieszkańców, która po raz kolejny odbyła się na placu przed kościołem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Drobinie. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od mszy świętej, którą celebrował ks. Tomasz Lemański - wikariusz drobińskiej parafii.
Wydarzenia na Rynku zainaugurowały życzenia dla naszych mieszkańców. W imieniu samorządu gminnego, złożyli je Marcin Fronczak - Przewodniczący Rady Miejskiej w Drobinie oraz Andrzej Samoraj - Burmistrz Miasta i Gminy Drobin, Powiat Płocki reprezentowali zaś Bogdan Banaszczak i Krzysztof Wielec - radni Rady Powiatu Płockiego. Jednak najważniejszym punktem wigilijnego spotkania było podzielenie się opłatkiem, które nastąpiło po modlitwie poprowadzonej przez ks. Andrzeja Kucharczyka - proboszcza parafii w Drobinie.
W programie tegorocznej Gminnej Wigilii znalazły się występy artystyczne dzieci i młodzieży z przedszkoli w Drobinie i Łęgu, szkół podstawowych w: Drobinie, Łęgu Probostwie, Rogotwórsku i Cieszewie, uczniów Ogniska muzycznego Amabile, Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie, rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Drobinie oraz scholi parafialnej "Drobinki". Do naszych mieszkańców, na specjalne zaproszenie społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych dotarł również Święty Mikołaj oraz jego asystentki – Mikołajki. Zgodnie z tradycją, zuchy i harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Andrzeja Samoraja - Burmistrza Miasta i Gminy Drobin. Jest to nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce, znak braterstwa, jedności i pokoju. Podczas świątecznego spotkania, przy dźwięku kolęd i pastorałek, można było skosztować świątecznych potraw, a także zakupić ręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje.
Wigilijne spotkanie mieszkańców zostało przygotowane przez Urząd Miasta i Gminy Drobin, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Drobinie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie oraz Spółdzielnię Socjalną Osób Prawnych "Centrum Usług Środowiskowych" w Drobinie. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym mieszkańcom za liczne przybycie oraz świąteczną, pełną radości atmosferę. Dziękujemy artystom, uczniom, nauczycielom, dyrektorom przedszkoli i szkół za przygotowanie kolęd i pastorałek oraz wystawcom świątecznych stoisk.
Gminna Wigilia była doskonałą okazją do wspólnego spotkania i integracji, a przede wszystkim złożenia sobie świątecznych życzeń w całej naszej rodzinie jaką stanowią mieszkańcy Drobina i okolic.

Dodatkowe informacje